ایجاد 5 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر ارومیه

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

بهمن حکمیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه رشته جدید در مقطع کاردانی و کارشناسی هستند اظهارداشت: خبرنگاری، عکاسی خبری، طراحی چاپ، سینما و تصویربرداری، رشته های جدید در مقطع کاردانی و روابط عمومی الکترونیک، تصویربرداری رشته های جدید در مقطع کارشناسی هستند.

وی با اشاره به فعالیت 90 مدرس حق التدریس در این واحد دانشگاهی گفت: هم اکنون بیش از 800 نفر دانشجو از این میان، از ورودی های سال 91 و 92 در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های مدیریت امور فرهنگی، روابط عمومی، جهانگردی و گرافیک در حال تحصیل بوده که 500 نفر از دانشجویان آقا و 300 نفر خانم هستند.

حکمیان با اعلام اینکه از بدو تاسیس این واحد تا کنون 2014 نفر دانشجو از این مرکز فارغ التحصیل شده اند عنوان کرد: 90 درصد دانشجویان دانشگاه بومی و 10 درصد غیربومی هستند.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر ارومیه با اعلام اینکه برای مقطع ارشد سه رشته تقاضا شده است افزود: در این راستا مقرر شده بعد از نیازسنجی در قالب تفام نامه با ادارات و نهادهای دولتی از جمله استانداری این رشته ها مشخص و ایجاد شود.

حکمیان با عنوان اینکه اشتغالزایی و تربیت نیروی متخصص از اهداف ایجاد رشته های تحصیلی در مقطع ارشد است اعلام کرد: منابع، سرفصل ها و دروس نیز بر پایه نیازسنجی های صورت گرفته باید تدوین شود.

وی با اشاره به جذب دانشجوی جدید در سالتحصیلی آینده گفت: مهلت ثبت نام در مقطع کاردانی تا هشت دی و مهلت ثبت نام در مقطع کارشناسی از 9 تا 17 دی خواهد بود.

حکمیان دانش افزایی، بروز رسانی اطلاعات شغلی و حرفه ای را مهمترین هدف دانشگاه جامع علمی و کاربردی واحد فرهنگ و هنر ارومیه دانست و گفت: این دانشگاه از سال 87 تاکنون در زمینی به مساخت چهارهزار مترمربع در حال فعالیت است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه