انعقاد قرارداد دانشگاه آزاد در حوزه ریزگردها و نفت

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، یاسر هاشمی رفسنجانی شامگاه سه شنبه در همایش طرح ساماندهی ومدیریت پردازش جامع پسماندهای جامد حوزه مرکزی استان مازندران که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر وشهرداران ۱۵ شهر استان مازندران برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد امروزه عمر ۳۳ ساله خود را می گذراند بسیار موفق بوده چراکه در فرآیند ۳۳ساله با شاخص های بسیاری که در کشور وجود داشته است متفاوت بوده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد حدود پنج میلیون نفر فارغ التحصیل داشته و الان به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو در نقاط مختلف کشور دارد.

دبیر هیئت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بیان اینکه دانشگاه آزاد براساس یک نیاز آموزشی در کشور ایجاد شده، بیان کرد: در یک برهه از زمان کشور با کمبود دانشگاه مواجه بود.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: بسیاری از دانشگاه ها در دنیا آموزش محور بوده اند و به نسل جدید خود پژوهش محوری را انتقال دادند و به نسل جدیدتر خود کارآفرینی را آموختند و دانشگاه آزاد اسلامی هم همان حرکت را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه از جنوب کشور تا شمال کشور مسائل مختلفی از جمله کشاورزی، هوا و فضا، پسماند، دریا و ... وجود دارد، افزود: مشکلات بسیاری گریبانگیر کشور است که دانشگاه آزاد به طور جدی در آزمایشگاه ها مطالعات را با پژوهشگران خود بر سر این مسائل آغاز کرده است.

دبیر هیئت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی کشور بیان کرد: خوشبختانه امروز توانستیم در دورانی که دانشگاه آزاد کار آفرینی و ثروت آفرینی فرض کردیم با دولت و بخش خصوصی وارد پروژه های اساسی وملی شویم.

وی از انعقاد قرارداد با وزارت نفت خبرداد و گفت: با وزارت نفت یک قراردادی منعقد کرده ایم که امروز برای برداشت چاه های قدیمی نفتی که خارجی ها وارد این گود می شدندو دانشگاه آزاد حاضر به قرارداد با وزرات نفت شده و با کمک هیئت علمی خود وآزمایشگاه هایی که داشته در این زمینه وارد شده و موفقیت هایی داشته است.

یاسرهاشمی رفسنجانی افزود: بحث ریزگردها یک معضل اساسی است و در جنوب کشور در مرز عراق و عربستان مشکل بادهای ریزگردی داشتیم که دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان تحقیقات خوبی در این زمینه داشته وتولید موادی که از ریزگردها جلوگیری کند در دستور کار قرارگرفته است.

دبیر هیئت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی کشوربه مشکل پسماند استان مازندران اشاره کرد وگفت: رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار آمل جلسه ای با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتند مشکل پسماند این استان را بیان کردند.

وی گفت: استاندار مازندران به همراه مسئولین مربوطه در دانشگاه فیزیک پلاسما علوم وتحقیقات تهران جلسه بسیار خوبی برگزار کرده اند و راهکارهای برای حل معضل پسماند گرفتند.

هاشمی با بیان اینکه زباله های استان مازندران بصورت پلاسما سوزانده می شود، بیان کرد: کشورهای کره، ژاپن وبسیاری از کشورهای اروپایی بصورت پلاسما مشکل زباله خود را حل کرده اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه