انتقال خاک مریخ به زمین تا ده سال آینده

انتقال خاک مریخ به زمین تا ده سال آینده

انتقال خاک مریخ به زمین تا ده سال آینده

ناسا در اندیشه انجام نمونه برداری از سطح مریخ و انتقال آنها به زمین در یک دهه آینده است.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از مهر ، آژانس فضانوردی آمریکا اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ کاوشگر جدیدی را راهی مدار این سیاره می کند که با برخورداری از فناوری های پیشرفته و مورد نیاز، مکانیسم های لازم برای جمع آوری، ذخیره سازی و انتقال نمونه های به دست آمده از مریخ به زمین را همواره می سازد.

 

نمونه هایی که از این طریق راهی زمین می شود به دانشمندان کمک می کند تا به درک روشن تری از این سیاره مرموز دست یابند.انجام این مأموریت از آن جهت برای ناسا اهمیت دارد زیرا راه را برای اعزام فضانوردان به مریخ همواره می سازد.

 

ناسا در سالهای اخیر توجه ویژه ای به ارسال روباتهای کاوشگر به مریخ داشته و در این راه بودجه های چند میلیارد دلاری نیز صرف کرده است.پرتاب این مدارگرد به عنوان مأموریت استراتژیک بعدی ناسا به سوی مریخ محسوب می شود و این درحالی است که در سال ۲۰۲۰ نیز مریخ نورد دیگر این آژانس فضانوردی راهی این سیاره می شود تا به نمونه برداری از سطح این سیاره بپردازد. این نمونه ها در سطح مریخ باقی می ماند تا در سالهای بعد فرآیند انتقال آنها به زمین آغاز شود.

 

جیم وازین مدیر برنامه اکتشافات مریخ ناسا درباره برنامه های آتی این آژانس فضانوردی گفت: قرار است مدارگرد جدید مریخ در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب شود. این یک مأموریت ۵ ساله است که نقش بسزایی در اکتشافات فضایی ناسا خواهد داشت.

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه