انتشار نامه‌های مختلف به امام رضا(ع) در کتاب - نجوای دل -

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، کتاب «نجوای دل» حاصل گردآوری آثار برگزیده در نهمین جشنواره سراسری «نامه‌ای به امام رضا(ع)» است که با مقدمه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران چاپ شده است.

این اثر ۱۴۵ صفحه‌ای در چهار گروه سنی ۷ تا ۱۰ سال، ۱۱ تا ۱۵ سال، ۱۶ تا ۳۰ سال و بالاتر از ۳۰ سال بخش‌بندی شده است، ضمن اینکه بخش پایانی نیز به برگزیده نامه‌های بومی (زبان مازندرانی) اختصاص دارد.

«جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع)» از مجموعه برنامه‌های جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) است که تاکنون ۹ دوره آن به میزبانی مازندران برگزار شده و در دوره اخیر، بیش از ۱۰۷ هزار دلنوشته به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که نشان از دلدادگی و ارادت بی‌شائبه محبان شمس‌الشموس علی‌بن‌ موسی‌الرضا(ع) دارد.

این جشنواره، اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فعالیت‌های مرتبط با سیره معصومین به ویژه حضرت ثامن‌الحجج را دنبال می‌کند و پس از ۹ دوره برگزاری موفق اکنون در گستره بین‌المللی فعالیت می‌کند.

فراخوان دهمین دوره این جشنواره که برای نخستین‌بار به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود،‌ در شب میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفرصادق(ع) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر شد که از طریق وبگاه www.shamstoos.ir قابل دریافت است.

جشنواره «نامه‌ای به امام رضا(ع)» تمام گروه‌های سنی را در بر می‌گیرد و هر فردی می‌تواند دل‌نوشته خود به ضامن آهو را برای این جشنواره ارسال کند و در صورت برگزیده‌شدن، علاوه بر بهره‌مندی از مجموعا ۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی، اثر خود را به صورت مکتوب در کتاب منتخب آثار مشاهده کند.

در ادامه، یکی از آثار برگزیده این جشنواره را که در کتاب «نجوای دل»‌ منتشر شده است با هم می‌خوانیم. این نامه را نگار برزگر در گروه سنی کودک از سنندج ارسال کرده است:

«سلام امام هشتم. من نگارم، بنده خدا هستم. من دختر همسایه‌ای دارم به نام «دنیا». قدّش کوتاه است و نمی‌تواند زنگ خانه‌شان را بزند، برای همین هر وقت بازی ما در کوچه تمام می‌شود، او مرا صدا می‌زند: نگار بیا زنگ خانه‌مان را بزن! من هم زنگشان را می‌زنم.

امام رضا او پدر ندارد و خودش با مادرش زندگی می‌کند. من می‌گویم اگر پدرش زنده بود زنگ را برای او پایین‌تر می‌آورد تا بتواند زنگ بزند، ولی حالا که زنده نیست باید یک فکر دیگری کرد. پس پیش خودم گفتم نامه‌ای به شما بدهم تا شما از خدای خوب بخواهی تا قدّ دنیا را هر چه زودتر بلندتر کند تا دیگر خودش بتواند زنگ خانه‌شان را بزند.»

دهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) از مجموعه برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) است که به دبیری سیدجواد جعفری برگزار می‌شود. این جشنواره با رویکرد ویژه به «سبک زندگی رضوی» در سه بخش استانی، ملی و بین‌المللی فراخوان داده است و اختتامیه برنامه‌های موضوعی آن در دهه کرامت ـ از ۲۵ مرداد تا ۴ شهریور سال ۱۳۹۴ـ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه‌ها می‌توانند به سایت سه زبانه «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه