امیدوار بودم چالشها با شورای عالی انقلاب فرهنگی برطرف می شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش حوزه و دانشگاه:

امیدوار بودم چالشها با شورای عالی انقلاب فرهنگی برطرف می شد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، دکتر محمدحسین امید، سرپرست اول دانشگاه تهران صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه تهران که با حضور وزیر علوم و اعضای هیات علمی دانشگاه تهران در حال برگزاری است، گفت: زمانی که مسئولیت دانشگاه تهران به من واگذار شد علی رغم مشغله هایی که داشتم بنابر شرایط آن روز دانشگاه برای کمک به حفظ آرامش در دانشگاه، کمک به اجرای برنامه های وزیر علوم، حفظ شئونات دانشگاه، همکاران و کارکنان این دانشگاه این مسئولیت را قبول کردم و طی سه ماه اندی این تکلیف را که به من واگذار شده بود به سرانجام رساندم.

وی ادامه داد: خوشحالم که این مسئولیت را تحویل دادم و مسئولیت دانشگاه تهران یک بار سنگین و یکی از مسئولیت های سنگین است که به مسئول دیگری واگذار شد و امیدواریم که دکتر نیلی با ایجاد یک محیط آرام و بانشاط دانشگاه تهران را برای یک جهش بزرگ علمی آماده کند.

سرپرست اول دانشگاه تهران افزود: زمانی که قرار شد برنامه های دکتر فرجی دانا را در دانشگاه اجرا کنم، تصورم این بود دانشگاه تهران با ده ها سال تجربه، انتخاب نمایندگان هیات ممیزه، شورای انتشارات، تجربه و توان کافی برای اینکه یک جمعی را برای هم‌اندیشی و مشورت دادن با وزیر علوم به روش آکادمیک آماده کنیم، داشته باشد، اما از طرفی یک مقدار احساسات دوستان جوان ما مسائل را به گونه ای دیگر رقم زد، ولی نتیجه ای که بدست آمد، خوب بود و خدا را شکر قاطبه دانشگاهیان با روحیه اعتدالی و آکادمیکی که داشتند باعث شد به نتیجه خوبی منجر شد.

امید تصریح کرد: علاقه مند و امیدوار بودم بعد از چند ماه کش و قوس تکلیف رئیس دانشگاه مشخص می شد و چالش با شورا برطرف می شد و رئیس دانشگاه تهران با حکم ریاست منصوب می شدند و با طیب خاطر این بار مسئولیت را بر دوش وی می‌گذاشتم.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران همیشه در همه عرصه های سیاسی و علمی نوآور بوده و این نیز یک روش جدیدی بود. امیدواریم که دکتر نیلی با توانی که دارند و روحیه معتدلی که در کار و اجرا دا��تند، شرایط خوب، مناسب، آرام و بانشاطی را بوجود آورند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه