امروز استکبار و منافقان در برابر اسلام صف آرایی کرده‌اند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، آیت الله حسین نوری در دیدار جمعی از طلاب که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اینکه شناخت زمان مهم است، اظهار داشت: امروز استکبار، صهیونیست و منافقان و طرفداران آن‌ها با تمام قوا در برابر اسلام ناب صف آرایی کرده‌اند و از این رو ما باید اسلام‌شناس و هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه شناخت و شناساندن اسلام بسیار مهم است، افزود: وهابی‌ها و تکفیری‌ها و همچنین داعش ادعای اسلام می‌کنند و از این رو شناخت اسلام و شناساندن اسلام سرمایه بزرگی است که باید آن را در نظر داشته باشیم.

استاد سطوح عالی حوزه عنوان کرد: دو نوع کوچ کردن و حرکت کردن از وطن وجود دارد که یکی از آن حرکت برای علم آموزی دین اسلام است و دیگری حرکت جهادگران و بسیجیان برای جلوگیری از شر دشمن است و این دو گروه را خداوند در قرآن کریم ترغیب و تشویق می‌کند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه هیچ شغلی در عالم به اندازه شغل طلبگی دارای فضیلت و ثواب نیست، افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند خداوند طالبان علم را دوست می‌دارد و هر کس در راه کسب علم از دنیا برود خداوند به او ثواب شهید را می‌دهد و امام سجاد(ع) می‌فرمایند ملائکه پر و بال خود را در راه طالبان علم می‌گسترانند.

وی با بیان اینکه دنیای امروز به فرد فقیه و آگاه و هوشیار بسیار محتاج است، عنوان کرد: دشمن همواره تکفیری‌ها و سلفی‌ها را تشویق می‌کند تا اسلام گسترش نیابد زیرا آنها از اسلام می‌ترسند و می‌دانند که در سایه اسلام انقلاب به پیروزی رسید.

این مفسر قرآن کریم ادامه داد: بیدارگری که در بحرین و تونس و همچنین در اروپا و امریکا ایجاد شده به واسطه اسلام و انقلاب اسلامی بوده است.

فقیه شدن کار آسانی نیست

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فقیه شدن کار آسانی نیست، عنوان کرد: اخلاص، همت بلند و اراده قاطع، کوشش و جدیت و نظم مواردی است که طلبه باید آن‌ها را داشته باشد تا بتواند فقیه شده و تفقه در دین داشته باشد.

وی بر تسلط بر ادبیات تأکید کرد و ادامه داد: طلبه باید بر ادبیات، صرف و نحو تسلط داشته باشد و اگر طلبه‌ای حتی ۵۰ سال درس بخواند اما بر ادبیات تسلط نداشته باشد عالم محقق نمی‌شود زیرا تبحر در ادبیات بسیار مهم است.

مرجع تقلید شیعیان افزود: در دانشگاه پس از چند سال افراد مهندس و دکتر می‌شوند اما در حوزه پس از سال‌های طولانی فردی مجتهد می‌شود، لازم است طلبه از‌‌ همان ابتدا همت بالایی داشته باشد تا به هدف خود برسد.

وی با بیان اینکه طلبه باید سحرخیزی و تهجد داشته باشد و نماز شب بخواند، ابراز داشت: در گذشته عالمانی به طلابی که نماز شب نخوانده بودند درس نمی‌دادند و آن را حرام می‌دانستند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه ۲۰ هزار طلبه خواهر در قم وجود دارد، افزود: علم آموزی کار بسیار خوبی است و فرق نمی‌کند زن یا مرد باشد و خانم‌هایی که باسواد هستند هنگامی که مادر می‌شوند می‌توانند فرزندان با تقوا و صالحی تربیت کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه