افزایش۲۰۰ درصدی اعضای بانک خون بند ناف در همدان

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، اکبر اسدی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام خمینی(ره) و در قالب شورای ستاد انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها فعالیت خود را آغاز کرد، ادامه داد: هدف اصلی نهاد جهاد دانشگاهی بسط و گسترش آرمان های انقلاب در دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه از سال ۶۵ ماموریتی برای جهاد دانشگاهی ترسیم شد که به عنوان پلی بین مردم و دانشگاه قرار گیرد که در این راستا جهاد دانشگاهی در قالب فعالیت های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و حتی اشتغال و کار آفرینی وارد شد، بیان کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و حتی اشتغال خوش درخشیده است.

ظرفیت های جهاد دانشگاهی در استان همدان به درستی استفاده نشده است

رئیس جهاد دانشگاهی همدان با انتقاد از این موضوع که از ظرفیت های جهاد دانشگاهی در استان همدان به درستی استفاده نشده است و حتی حاضر به ثابت کردن این موضوع هستم، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت های بالقوه بسیاری دارد که اگر به آن توجه و بستر و زمینه های بروز و ظهور استعدادها ایجاد شود منشا اثر بوده و در مسیر پیشرفت و رشد و توسعه استان قرار می گیرد.

اکبر اسدی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه ها و ویژگی های مهم جهاد دانشگاهی تبلور ساختار این نهاد و ظرفیت های آن است چراکه این نهاد انقلابی کل بودجه ای که از دولت دریافت می کند حداکثر ۱۵ درصد است و ۸۵ درصد هزینه های جهاد دانشگاهی با توجه به ظرفیت ها تامین می شود، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهاد هایی است که ساختار منحصر به فردی دارد، ضمن اینکه در راستای آرمان های امام خمینی(ره) و انقلاب حرکت می کند و تعهد دارد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در واقع اتکا به اعتبارات دولتی ندارد، بیان کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت های بالقوه بسیاری دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان یکی از شاخصه های توسعه را اطلاع رسانی دانست و با بیان اینکه خبرگزاری دانشجویان و خبرگزاری قرآنی جهاد دانشگاهی چرا نباید در سطح شهرستان ها فعال شود، ادامه داد: در مدت ۲۹ سال فعالیت جهاد دانشگاهی در همدان این نهاد مورد توجه نبوده است.

اسدی با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۲۹ سال از تشکیل جهاد دانشگاهی در استان این نهاد ساختمان اصلی و مرکزی ندارد و چندیدن مرکز این نهاد به صورت استیجاری هستند که این موضوع ضربه هایی به جهاد دانشگاهی وارد کرده است، عنوان کرد: در استان های همجوار به جهاد دانشگاهی توجه ویژه ای شده که باعث اشتغال آفرینی بوده و موجب رشد و توسعه شده اند.

وی همچنین به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی همدان اشاره کرد و افزود: حوزه معاونت پژوهشی دارای مرکز آزمایشگاه تشخیص طبی، مرکز خون بند ناف رویان، مرکز طب سنتی و مرکز طب کار است.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان اقدامات شاخص یک سال اخیر جهاد دانشگاهی همدان را بکارگیری و جذب نیروی متخصص، توسعه فضای کالبدی طب کار، راه اندازی مرکز شماره دو طب کار و غیره دانست و بیان کرد: حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه های مختلف در جهاد دانشگاهی هزینه شده است.

اکبر اسدی با بیان اینکه رویان مجموعه ای مورد افتخار مسئولان عالی رتبه کشور است، ادامه داد: ظرفیت رویان در همدان به وجود نیامده در حالی که در استان های همجوار ایجاد شده است.

به علت نبود زیر ساخت ها امکان ایجاد مجموعه رویان در همدان وجود ندارد

وی با بیان اینکه به علت نبود زیر ساخت ها امکان ایجاد مجموعه رویان در همدان وجود ندارد در حالی که استقبال زیاد است، ادامه داد: با توجه به اینکه بحث درمان ناباروری در راستای افزایش جمعیت مورد توجه مقام معظم رهبری است چرا همدان نباید مرکز رویان داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان با بیان اینکه راه اندازی مجموعه رویان حمایت بیشتر مسئولان استان را می طلبد، بیان کرد: توسعه فعالیت های این مرکز در شهرستان ها یکی از برنامه ها درخصوص موضوع نگهداری خون بند ناف است.

اسدی با بیان اینکه خدمات خون بند ناف بسیار است چراکه به مدت ۲۰ سال اگر والدین یا بچه دچار بیماری صعب العلاج شوند درمان آنها با سلول های خون بند ناف امکان پذیر می شود، ادامه داد: اقبال عمومی از فعالیت خون بند ناف رویان در استان همدان وجود دارد و در سال گذشته تعداد اعضای این بانک افزایش ۲۰۰ درصدی داشته است.

وی یکی از اقدامات شاخص در حوزه پژوهشی را انجام معاینات سلامت شغلی رانندگان عنوان کرد و افزود: از سال گذشته تاکنون هشت هزار نفر از خدمات مرکز طب کار استفاده کرده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان همچنین به اقدامات فرهنگی اشاره کرد و با بیان اینکه در سال گذشته هشت هزار خبر و گزارش و گزارش تصویری در خبرگزاری ایسنا و سه هزار خبر و گزارش در خبرگزاری ایکنا انتشار یافته است، بیان کرد: جهاد دانشگاهی سال گذشته ۹ کارگاه سبک زندگی اسلامی در دانشگاه های استان برگزار کرده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه