افتتاح مركز تحقیقات حمل و نقل و ترافیک دانشگاه شیراز

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، دکتر قاسم حبیب‌آگهی - رئیس مرکز تحقیقات حمل و نقل و ترافیک دانشگاه شیراز گفت: از سال‌ها قبل، نیاز به وجود یک مرکز در زمینه‌ مسائل مربوط به حمل و نقل در جنوب کشور احساس می‌شد.

وی افزود: با توجه به نیاز مبرم به تأسیس چنین مرکزی، سال گذشته با همکاری شهرداری شیراز پایه‌گذاری طرح شروع شد و لازم است از زحمات هیأت رئیسه‌ دانشگاه برای تخصیص فضای مناسب برای این مرکز تشکر کنم.

رئیس مرکز تحقیقات حمل و نقل و ترافیک دانشگاه شیراز ادامه داد: در حال حاضر مرکز، کنترل ترافیک شهر شیراز را در دستور کار دارد و یکی دیگر از برنامه‌ها، راه‌اندازی رشته‌ حمل و نقل و ترافیک در دانشگاه شیراز است.

وی اظهار داشت: این مرکز با دو دانشگاه معتبر کشور یعنی دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم‌نامه دارد و از اساتید آن دانشگاه‌ها استفاده می‌کند و همچنین از اساتید کشور آمریکا و فارغ‌التحصیلان داخلی و در خصوص استفاده از محققان بومی، با دانشگاه صنعتی شیراز و دانشکده‌ فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز تفاهم‌نامه داریم.

حبیب ‌آگهی خاطرنشان کرد: این مرکز تنها مرکز حمل و نقل جنوب کشور است و خوشبختانه با کارایی خوبی کار مرکز را به جلو می‌بریم و امیدواریم با همکاری سایر مسؤولان شهر و استان، بتوانیم بهترین مرکز در کشور شویم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه