اعلام هزینه‌های نمایشگاه کتاب به زودی - بابرخی پیمانکارها تسویه شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

محمدرضا توکل صدیق نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و دبیر شورای برنامه‌ریزی این اتحادیه و تشکل‌های نشر برای نمایشگاه کتاب تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره روند احصاء هزینه‌های برگزاری نمایشگاه بیست و هشتم، گفت: آنچه که در این رابطه به ما به عنوان اتحادیه و تشکل‌های نشر مربوط می‌شود، طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزرت ارشاد منعقد شده است، در حال انجام است. البته امور مربوط به استخراج هزینه‌های نمایشگاه، همچنان در حال انجام است و هنوز در این باره جمع‌بندی نشده است.

وی با بیان اینکه بخش‌هایی از این موضوع (هزینه‌های نمایشگاه کتاب) البته به ما ارتباط پیدا نمی‌کند، افزود: ما از وجوهی که بابت اجاره غرفه‌ها از ناشران و غرفه‌داران دریافت کرده‌ایم، پرداخت‌های مالی به پیمانکاران بخش‌های مختلف و همچنین تشکل‌های نشر را آغاز کرده‌ایم. تمرکز ما در این زمینه روی جمع‌بندی کار نمایشگاه کتاب است که البته در این هفته معاونت فرهنگی وزارت ارشاد قرار است جمع‌بندی نهایی از نمایشگاه را انجام دهد و تشکل‌ها نیز در هفته آینده با همین موضوع جلساتشان را برگزار می‌کنند.

دبیر شورای برنامه‌ریزی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و تشکل‌های نشر درباره نحوه هزینه‌کرد مبالغی که از اجاره غرفه‌ها از ناشران اخذ شده است، گفت: ما پیش از شروع نمایشگاه تنها بر اساس آنچه که در کمیسیون قراردادهای موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران تصویب شده است، با پیمانکارهای بخش‌های مختلف از جمله در اجرای سالن‌ها و غرفه‌بندی‌ها وارد مذاکره و عقد قرارداد شده‌ایم و بخش‌هایی از این مبالغ را هم به تعدادی از پیمانکارها پرداخت کرده‌ایم. امیدواریم تا پایان ماه جاری با همه پیمانکارهای طرف قراردادمان، تسویه حساب کنیم.

توکل صدیق درباره مبلغ کلی هم که بابت اجاره غرفه‌ها از ناشران حاضر در نمایشگاه امسال اخذ شده است، یادآور شد: رقم نهایی به صورت دقیق مشخص نیست چرا که به عنوان مثال تعدادی از ناشران از حضور در نمایشگاه منصرف شدند، تعدادی هم علیرغم اینکه نباید غرفه به آنها داده می‌شد، توانسته بودند اجاره غرفه را واگذار کنند و لاجرم غرفه را در اختیار بگیرند، تعدادی هم بودند که طبق رای هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران نمی‌بایست در این دوره غرفه‌ای داشته باشند، وجوهی را واریز کرده بودند که طبیعتاً باید این وجوه به آنها برگردد.

وی با بیان اینکه وقتی همه این موارد مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت، می‌شود کل هزینه‌های نمایشگاه کتاب تهران را که مربوط به اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و تشکل‌های نشر بوده است، احصا کرد، از اعلام ریز هزینه‌های نمایشگاه بیست و هشتم در آینده‌ای نزدیک خبر داد و همچنین درباره تسویه حساب با مسئولان کمیته‌های ۴ گانه زیر نظر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و تشکل‌های نشر، تاکید کرد: طی هفته جاری و نهایتاً تا هفته آینده با این کمیته‌ها هم تسویه حساب خواهد شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه