اعلام زمان خروج کتاب‌ها از مصلی - نمایشگاه کتاب تمدید نمی‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، این رویداد فرهنگی در ساعت ۲۰ روز شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه پایان می‌یابد و ناشران و غرفه‌داران از صبح روز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه می‌توانند برای خروج کتاب و سایر ملزومات خود اقدام کنند.

همچنین هماهنگی‌های لازم برای ورود ماشین‌های حمل کتاب صورت گرفته است و تمام درهای مصلی برای حمل و نقل باز خواهد بود. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود عمده تخلیه کتاب‌های ناشران داخلی از فضای نمایشگاه کتاب تهران تا عصر فردا به پایان رسد و فضای در اختیار گرفته شده نمایشگاه کتاب به مسئولان مصلی امام خمینی (ره) تحویل داده شود.

فروش بیش از ۱۰۰ اثر تصویرگری کودک و نوجوان در نمایشگاه

در خبری دیگر از نمایشگاه کتاب تهران، نماینده انجمن مردم‌نهاد تصویرگران کودک و نوجوان حاضر در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از فروش بیش از ۱۰۰ اثر تصویرگری طی ایام برپایی نمایشگاه کتاب خبر داد.

امیرحسین امیری افزود: آثار نمایشگاه تصویرگران کودک و نوجوان که در اولین تجربه برگزاری مستقل خود با استقبال خوبی از سوی بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران روبه‌رو شده است، به‌زودی در قالب کتاب یا نشریه ��لکترونیک در اختیار ناشران داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به حضور چشمگیر تصویرگرانی از استان‌های مختلف کشور، یادآور شد: بیشترین آثار از تصویرگران استان‌های قم، مشهد و تهران بوده است. بسیاری از ناشران در بازدید از این نمایشگاه برخی آثار را پسندیدند و نسبت به همکاری با تصویرگران آنها اعلام آمادگی کردند.

مدیر نشر هور اظهار کرد: این آثار به‌دلیل آزاد بودن موضوع آرشیو کاملی از تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف را دربرمی‌گیرد که به‌صورت دستی و دیجیتال طراحی شده است.

وی در پایان گفت: این نمایشگاه ایده‌های زیادی را در ذهن تصویرگران پدید آورد. بسیاری از آنها با دیدن آثار همکاران خود، نسبت به این هنر آشنایی بیشتری پیدا کردند. از طرفی مسئولان آموزش‌وپرورش هم با حضور در این نمایشگاه نسبت به همکاری مشترک با تصویرگران شرکت‌کننده ابراز تمایل کردند.

زمان فعالیت نمایشگاه کتاب تهران تمدید نخواهد شد

همچنین مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب گفت: بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران ساعت ۲۰ امروز شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه به اتمام می‌رسد و تمدید نخواهد شد.

حسین صفری با اعلام عدم تمدید روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: ظرف روزهای گذشته عده زیادی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواستار تمدید روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بودند که به دلایل مختلف این امر امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد:‌ سازمان‌ها و نهادهای زیادی درگیر برگزاری نمایشگاه کتاب هستند و بر اساس اعلام زمان برگزاری نمایشگاه، برنامه‌ریزی کرده‌اند به همین دلیل امکان تمدید روزهای نمایشگاه وجود ندارد. همچنین مهمان‌های خارجی آماده برگشت به کشورشان هستند و ما نمی‌توانیم روزهای برگزاری نمایشگاه را افزایش دهیم.

گفتنی است، ساعت برپایی نمایشگاه نیز تمدید نخواهد داشت و امروز ۲۶ اردیبهشت ماه، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا ساعت ۲۰ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برپاست.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه