اعدام شیخ نمر تبعات فراوانی برای عربستان خواهد داشت - مقابل اعدام نمر سکوت ‏نمی‌کنیم

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت‌الله العظمی نوری همدانی :

اعدام شیخ نمر تبعات فراوانی برای عربستان خواهد داشت / مقابل اعدام نمر سکوت ‏نمی‌کنیم

اعدام شیخ نمر تبعات فراوانی برای عربستان خواهد داشت / مقابل اعدام نمر سکوت ‏نمی‌کنیم

آیت‌الله العظمی نوری همدانی نسبت به تبعات غیر قابل پیش بینی اعدام شیخ نمر از سوی حکومت ظالم آل سعود هشدار داد و گفت : حوزه علمیه، علما و مردم ایران چنین جنایتی را ناحق دانسته و در برابر هیچ ظلمی ساکت نخواهند ماند.
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه، عربستان سعودی را دولتی قبیله‌ای، وهابی و تحت سیطره استکبار خطاب و از شکنجه‌های آل سعود در حق شیخ نمر و همچنین صدور حکم اعدام وی به شدت انتقاد کرد.
 
این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه در ابتدای سخنان خود، شیخ نمر را فقیهی بسیار شجاع دانست که به سبب مبارزاتش با دولت عربستان، ماه‌ها در زندان و زیر شکنجه قرار دارد.
 
وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اجرای حکم اعدام شیخ نمر در روزهای آینده، نسبت به تبعات آن هشدار داد و گفت: عربستان دولتی قبیله‌ای است که به خواست مردم به هیچ عنوان اهمیت نمی‌دهد.
 
آیت‌الله العظمی نوری همدانی حکومت عربستان را وهابی و تحت نفوذ مفتی‌هایی دانست که سرسختانه با شیعه و اسلام ناب مخالف است.
 
وی با بیان این‌که عربستان تحت سیطره شدید استکبار از جمله آمریکا است، عنوان کرد: دولت عربستان در هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران، کمک‌های بسیاری به صدام کرد؛ بعد از آن هم ایرانی‌ها را در مکه به شهادت رساندند که در نتیجه، حضرت امام خمینی(ره) هم تا یکسال حج را تعطیل فرمودند.
 
این مرجع تقلید از هزینه‌های فراوانی خبر داد که از سوی عربستان سعودی برای مقابله با بیداری اسلامی خرج شد و گفت: بیدارگری و خیزشی که در تونس، مصر، لیبی و یمن آغاز و اوج یافت، عربستان را نگران زوال خود کرد.
 
وی تأکید کرد: عربستان با خرج پول نفت و گاز تمام تلاش خود را برای پدید آوردن داعش و بوکوحرام به کار بستند و مسبب جنایات بسیاری در سوریه و عراق و یمن شدند.
 
آیت‌الله العظمی نوری همدانی یمن پیش از قیام حوثی‌ها و انصارالله را به حیات خلوت عربستان سعودی تشبیه و ابراز کرد: پس از فرار محمد عبدالصالح که عربستان حیات خلوت خود را از دست داد، بار دیگر با خرج پول‌های نفت و گاز و با کمک بحرین و آل خلیفه، به جان مسلمانان و شیعیان افتادند.
 
وی تصریح کرد: عربستان سعودی با سوابق آلوده‌ای که در پرونده خود دارد و با این‌که چندی پیش، خیانت بزرگی به عمره گزاران ایرانی انجام داد، این بار تصمیم به اعدام شیخ نمر دارد.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه اعدام شیخ نمر را به شدت محکوم کرد و یادآور شد: ما از این‌جا اعلام می‌کنیم که در برابر اعدام شیخ نمر ساکت نخواهیم ماند؛ حوزه علمیه، علما و مردم ایران چنین جنایتی را ناحق دانسته و در برابر هیچ ظلمی ساکت نخواهند ماند.
 
وی در پایان گفت: باید این صدا را به دنیا رساند که ما با حصر، شکنجه و اعدام شیخ نمر مخالف هستیم و جلوگیری از آزادی بیان را محکوم می‌کنیم.
/2759/


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه