استقبال از تاریخ مصور مافیا، زندگی‌نامه شهید همت و مناجات‌های شهید چمران

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

استقبال از تاریخ مصور مافیا، زندگی‌نامه شهید همت و مناجات‌های شهید چمران - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های فروشگاه مرکزی شهر کتاب در نیمه اول خرداد اعلام شد. این فهرست شامل پرفروش‌های حوزه تاریخ، دین و عرفان، فلسفه، داستان، شعر، انقلاب و دفاع مقدس، روانشناسی، علم، هنر، آموزشی، کودک و نوجوان می‌شود.

«ایران در گذر روزگاران»، «یادداشت‌های علم 7 (متن کامل)»، «دایره‌المعارف مصور تاریخ مافیا»، «دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» و «شیز (تخت سلیمان مجموعه آتشکده‌آذر گشنسب)» کتاب‌های پرفروش حوزه تاریخ هستند. در میان کتاب‌های دین و عرفان هم این عناوین پرفروش بوده‌اند: «رساله‌ای کوچک در باب فضیلت‌های بزرگ»، «دین» و «پیام‌هایی از ملکوت». پرفروش‌های حوزه روانشناسی هم به این ترتیب هستند: «چهار میثاق (کتاب خرد سرخ‌پوستان تولتک)»، «آرامش در پرتو ایمان (31 کلام معجزه‌گر برای کامیابی در زندگی)»، «تفکر زائد»، «100 قانون زندگی» و «هنر عشق ورزیدن».

«کوتاه بیا عمرم به نیامدنت قد نمی‌‌دهد»، «شلیک کن رفیق»، «ضد»،«رباعیات خیام (جیبی دیبایه)»، «تو شدن»، «کسره» و «شمس پرنده (48 غزل از دیوان شمس تبریزی)» کتاب‌هایی هستند که در بخش شعر پرفروش بوده‌اند. در بخش کتاب‌های فلسفی «پرسیدن مهم‌تر از پاسخ دادن است»، «محفل فیلسوفان خاموش»، «در باب حکمت زندگی»، «منطق (قدم اول)» و «در ستایش عشق» کتاب‌های پرفروش هستند.

«ترکیب‌بندی در عکاسی»، «ژاپن روح گریزان»، «آموزش گام‌به‌گام کاریکاتور»، «تصویرسازی داستانی در کتاب‌های چاپ سنگی فارسی» و «حقیقت و زیبایی» کتاب‌هایی هستند که در قفسه کتاب‌های هنری بیشترین استقبال از آن‌ها به عمل آمده است. «مذاکرات به زبان انگلیسی»، «آموزش کامل خط تحریری (5 خط)»، «گفت‌وگوهای کوتاه خودمانی به زبان انگلیسی» و «4000 طرح تزئینی (گل و گیاه)» هم کتاب‌های پرفروش آموزشی در نیمه اول خرداد هستند.

در میان کتاب‌های داستانی پرفروش هم عناوینی چون «گاماسیاب ماهی ندارد»، «گودی»، «چهل نامه کوتاه به همسرم»، «لیدی ال» و «دروغ سوم» به چشم می‌آید. «همت (زندگی‌نامه داستانی شهید محمد ابراهیم همت)»، «من زنده‌ام»، «خدا بود و دیگر هیچ نبود» و «زیباتر از زندگی» کتاب‌هایی هستند که در حوزه انقلاب و دفاع مقدس به بیشترین فروش دست پیدا کرده‌اند.

در میان کتاب‌های علمی این عناوین در فهرست پرفروش‌ها جا گرفته‌اند: «اعجوبه‌ای در ژن‌های شما»، «درباره علم»، «تاریخ علم از کشف اتم تا عصر اطلاعات 3 (3 جلدی)» و «100 دانشمندی که جهان را تغییر دادند».

«دورا و گنج گم‌شده»، «دورا در مطب دکتر»، «مجموعه فسقلی‌‌ها»، «فرانکلین فوتبال بازی می‌‌کند»، «آموزش میوه‌ها» و «داستان‌های فکری» هم در میان کتاب‌های کودک به بیشترین فروش دست پیدا کرده‌اند. «جزیره بی‌تربیت‌ها»، «قصه‌های امیرعلی»، «خاطرات یک بچه چلمن 9 (بدشانسی از نوع خفن)»، «انتقام دخترها» و «یک هفته در جنگل» هم عناوین پرفروش کتاب‌های نوجوان در این مدت هستند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه