میتونین بخش اول این استفاده های باحال از لیموترش رو اینجا ببینید.

میتونین بخش اول این استفاده های باحال از لیموترش رو اینجا ببینید.

استفاده های باحال از لیموترش (بخش دوم)

و حالا ادامه مطلب:

تمیز کردن مایکروویو
هر چند هفته یکبار ، مقداری آب لیمو در آب ریخته و اون رو برای یک دقیقه داخل مایکروویو داغ کنین . بعد یک پارچه برداشته و داخل مایکروویو رو تمیز کنین.

از بین بردن چربی ها
اگه برخی از ظروف شما چرب شدن، مقداری نمک دریایی روی یک لیمو ریخته و ازش برای از بین بردن چربی ظروف استفاده کنین. وقتی کارتون تموم شد، سطوح رو با یه حوله مرطوب تمیز کنین.

تمیز کردن ظروف پلاستیکی
اکثر ما از ظروف پلاستیکی استفاده میکنیم ولی بعد از یک مدت این ظروف چرب شده و بو میگیرن، برای اینکه اونا رو تمیز کنین کافیه که کمی آبلیمو و آب رو مخلوط کرده و این ظروف رو داخلش خیس کنین تا از شر بو و چربی اونا خلاص بشین.

تر و تازه کردن آشپزخانه
وقتی استفاده تون از لیمو تموم شد، میتونین پوستش رو داخل یخچال یا سطل زباله نگه دارین تا بوی بد اونا رو از بین ببره. همچنین میتونین اونا رو در آب بجوشونین تا عطر و بوشون در کل فضای آشپزخونه بپیچه.

شستن سبزیجات و مرکبات
قبل از اینکه میوه ها و سبزیجات رو خرد کنین، اول اجازه بدین در آبی که کمی آبلیمو داخلش هست خیس بخورن. لیمو هر آفت و مواد شیمیایی که در اونا باشه از بین میبره.

از بین بردن لکه لباس
لیمو عاملی تمیز کننده است که برای از بین بردن لکه لباس خیلی کارسازه، بخصوص در لباسهای سفید. آب لیمو و نمک روی لکه ها گذاشته و اون رو به آرامی روی لباس بمالین. بعد لباس رو آب کشیده و دوباره روش آب لیمو بریزین، بعد لباس رو برای یک یا دو روز جلوی آفتاب پهن کنین. و بعد از این زمان لباس رو مثل همیشه بشورین.

از بین بردن تیرگی لباسها
برای اینکه از شر لکه های روی لباس خلاص شده و رنگ اونا رو برگردونین ، وقتی تعدادی لباس داخل ماشین لباسشویی گذاشتین یه فنجان آب لیمو هم داخلش بریزین.

پولیش وسایل فلزی
پوست لیمو خاصیت سایندگی داره، و برای لایه برداری از وسایل فلزی و از بین بردن رنگ زرد اونا عالیه.

دور کردن گربه ها
اگه میخواین گربه های ولگرد رو دور نگه دارین یا میخواین توی خونه قسمت خاصی برای گربه تون باشه و اون رو محدود کنین، فقط کافیه مقداری آب لیمو در اون مناطق اسپری کنین. گربه ها از بوی آبلیمو بدشون میاد و ازش دوری میکنن.

از بین بردن علف های هرز
اگه به باغبانی علاقمند هستین، میتونین به جای مواد شیمیایی از آبلیمو برای از بین بردن علف های هرز استفاده کنین. فقط کافیه یه بطری با سر اسپری برداشته و توش رو پر آبلیمو کنین، بعد اون رو روی گیاهان ناخواسته بپاشین، اسید لیمو اونا رو از بین میبره.

تمیز کردن قلم موی رنگ
قلم موی رنگ میتونه بعد از استفاده سنگین و سفت بشه، برای اینکه این حالت رو از بین ببرین فقط کافیه قلم مو رو به مدت ۱۵ دقیقه در آب جوشیده ی داغ خیس کرده و بعد اونا رو با آب و صابون بشورین.

دفع حشرات
مورچه ها، سوسک ها و بید ها از بوی لیموترش متنفر هستن. برای دور کردن اونا مقداری آب لیمو و آب در بطری اسپری دار ریخته و اون رو در ورودی های پنجره ها به طور منظم اسپری کنین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه