استان زنجان بهترین فعالیت را در هزینه کرد زکات داشته است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، حسین نبی لو ظهر چهارشنبه در جلسه شورای زکات استان زنجان افزود: بسیاری با فرایند نظارت بر اجرای زکات آشنایی ندارند و بر اساس حکم مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۳ ائمه جمعه در راس شورای زکات حضور دارند و باید مدیریت لازم بر زکات را داشته باشند.

وی اظهار داشت: استان زنجان ۱۴۰۰ سرویس بهداشتی و حمام برای فقرا ساخته است که این عملکرد نصف فعالیت های انجام شده در سطح کل کشور است و این برای استانی همچون زنجانی که مهد دین و فرهنگ است بسیار ستودنی است.

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور به رسالت مهم مبلغان اشاره کرد و گفت: مبلغان در روستاها پروژه های اولویت دار را بررسی می کنند که در این میان محوریت با فقرا و نیازمندان است.

نبی لو با بیان اینکه فقرا در هزینه کرد زکات در اولویت هستند در عین حال به تغییر اولویت ها در این زمینه اشاره کرد و افزود: برای تغییر اولویت ها از نماینده ولی فقیه اذن گرفته می شود.

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور گفت: شورای زکات برای اعزام مبلغ ماموریتی ندارد و این کار توسط سازمان تبلیغات اسلامی انجام می شود.

نبی لو برنظارت به زکات جمع آوری شده تاکید کرد و افزود: نظارت توسط سه تن از اعضا شورای نظارت که نماینده مقام معظم رهبری در استان ها هستند واگذار شده است.

وی تصریح کرد: زکات در اختیار کمیته امداد امام خمینی(ره) نیست و در این میان هزینه آن باید با اذن نماینده مقام معظم رهبری در استان ها انجام شود.

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور گفت: باید ترویج و تقویت زکات در کشور توسط متولیان امر به خوبی فرهنگسازی شود.

نبی لو تصریح کرد: این استان طرح خوبی را در جمع آوری زکات فطره داشته که استانهای دیگر هم باید از این طرح استفاده کنند.

وی اعزام مبلغ برای توسعه و ترویج فرهنگ پرداخت زکات را از برنامه ریزیها و اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و افزود: روستاییان باید توسط مبلغان به خوبی توجیه شوند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه