برای طعم دار کردن شیر به جای رفتن به سراغ گزینه هایی مثل پودر کاکائو، شکر و خامه، اون رو با زردچوبه مخلوط کنین

برای طعم دار کردن شیر به جای رفتن به سراغ گزینه هایی مثل پودر کاکائو، شکر و خامه، اون رو با زردچوبه مخلوط کنین! این یه درمان خانگی قدیمی و ترکیبی قویست که فواید زیادی داره. باید شیر رو با نصف قاشق چایخوری پودر زردچوبه مخلوط کرده و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشانید.

درمان سرماخوردگی و سرفه
زردچوبه با خواص ضدالتهابی و ضدعفونی کننده ای که داره به مبارزه با عفونت و سرفه یا سرماخوردگی کمک میکنه. این مخلوط بخصوص برای درمان سرفه های خشک و مکرر موثره.

سرفه

سم زدایی از بدن
این ادویه قوی برای قرن هاست که در مراکز آیورودا برای تصفیه خون استفاده می شود. زردچوبه جریان خون رو بهبود داده و سیستم لنفاوی که مکانیسم تخلیه طبیعی بدن است رو تحریک میکنه. همچنین به کبدتون کمک میکنه تا از کل بدن سم زدایی کنه.

تسکین درد مفاصل و آرتروز
خواص ضدالتهابی زردچوبه باعث تسکین درد، ورم و التهاب وابسته به آرتروز میشه. این نوشیدنی استخوان ها و مفاصل رو قوی کرده و انعطاف پذیری رو بهبود میده.

تسکین سردرد و احتقان
زردچوبه حاوی آنتی اکسیدان است، پس یه مسکن طبیعی در برابر سردردهایی است که به خاطر گرفتگی و احتقان رخ میدن.

سردرد

تقویت سیستم ایمنی
خواص ضدویروسی این ادویه سیستم ایمنی رو تقویت کرده و از تکثیر ویروس ها جلوگیری کرده و از شما در برابر عفونت هایی مثل هپاتیت محافظت میکنه. تحقیقات نشون دادن که زردچوبه روند بیماری آلزایمر رو کند کرده و حتی خطر ابتلا به سرطان رو کاهش میده.

بهبود خواب
نوشیدن یک لیوان شیر و زردچوبه گرم درست یک ساعت قبل از خواب باعث میشه خواب آرومی داشته باشین. شیر حاوی سروتونین و ملاتونین است که نقش مهمی در سیکل خواب شما دارن. زردچوبه هم استرس رو کاهش داده و بدن رو آروم میکنه.

کاهش گرفتگی های قاعدگی
خانم ها میتونن با نوشیدن یه لیوان از این مخلوط درد و گرفتگی ناشی از قاعدگی رو کاهش بدن، چون زردچوبه خواصی ضدانقباضی داره.

درخشندگی پوست
آنتی اکسیدان موجود در زردچوبه با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و پیری پوست رو دور میکنه.

سرعت دادن به روند کاهش وزن
ترکیبات زردچوبه به بدن کمک میکنه تا چربی ها از بین برن و بنابراین به کاهش وزن کمک میکنه.

منبع: نوین زی

Tweet از جمله فواید ترکیب شیر با زردچوبه! - تصویر 3
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه