اردوی سراسری تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد در بوشهر برگزار شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در این مراسم شخصیت هایی همچون سالاری استاندار بوشهر، علی قدمیاری مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد، حجت الاسلام آل بویه معاون هماهنگی هیات امنای استان بوشهر، برزگرزاده رئیس شورای شهر بوشهر و چند تن از روسا و معاونین دانشگاه های آزاد استان بوشهر حضور داشتند.

مسیر تسهیل فعالیت تشکل های دانشجویی هموارتر شده است

یوسف قیصری - رئیس دانشگاه آزاد بوشهر با اشاره به تصویب بخشنامه حمایتی دانشگاه آزاد از تشکل های دانشجویی گفت: دانشگاه در توسعه همه جانبه کشور نقشی اساسی دارد. امسال نیز با تصویب بخشنامه ی حمایتی دکتر میرزاده، مسیر تسهیل شرایط جهت فعالیت تشکل های دانشجویی هموارتر شده است.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بوشهر با ذکر اهداف تشکل های دانشجویی گفت: ایجاد نشاط و پویایی میان تشکل ها ، انتقال تجربیات و خلق ایده های نو از جمله اهداف تشکل ها محسوب می شود که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که بر ضرورت فعالیت تشکل های دانشجویی تاکید کرده اند. این انجمن ها اساسی ترین تشکل هایی هستند که می توانند اسلام را به دانشگاه بیاورند.

دانشجو باید آرمانخواه و مطالبه گر باشد

علی قدمیاری مدیرکل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد نیز ضمن تبریک یوم الله 22بهمن اظهار داشت: ما در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی باور داریم که این دانشگاه بزرگترین دستاورد علمی و آموزشی انقلاب اسلامی است و می شود چنین گفت که این دانشگاه بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا نیز به حساب می آید و بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری و حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشجو باید آرمانخواه و مطالبه گر باشد و از لحاظ علمی نیز باید دارای نگاهی منطقی باشد.

وی با اشاره به هدف برگزاری اردوهای سراسری تشکل ها گفت: با ایجاد گفتمان اعتدال در جامعه ،ما از همه ظرفیت‌های موجود در تشکل‌های دانشجویی و اساتید در راستای ایجاد شور و نشاط سیاسی و اجتماعی در فضای دانشگاه استقبال می‌کنیم.

مدیر کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه چراغ راه ما در تشکل‌ها منویات مقام معظم رهبری و قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تصریح کرد: هر تشکلی با سلایق مختلف سیاسی که در چارچوب این اصول و قوانین رفتار کند، حمایت خواهیم کرد، دانشگاه آزاد اسلامی بودجه خاصی از خود ندارد، بلکه تمام منابع آن از شهریه و پول دانشجویان تامین می‌شود. لذا ما موظفیم در حفظ این امانت نهایت تلاش خود را بکنیم

مدیرکل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد همچنین در ادامه افزود: دولت تدبیر و امید با توجه به فرموده های رهبر انقلاب خدمت می کند و باید گفت که همه سلایق سیاسی در مقابل تصمیمات مهم نظام و روند مذاکرات هسته ای اشتراک نظر دارند.

وی با تقدیر از استاندار، معاون هماهنگی استان و ریاست واحد بوشهر گفت:امیدوارم فضایی ایجاد شود که استانداری محترم بتواند در قالب مشورت های دانشجویی از فعالین تشکل های این استان بهره ببرد.

قدمیاری در پایان به توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به هجمه های رسانه ای و بی مهری ها، اتفاق خیلی خوبی در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد افتاد و آن توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه بنابر ظرفیت های موجود بود.

وی نگاه و سبک مدیریتی دکتر میرزاده را مدیریتی دانش محور دانست که دانشجویان در آن نقشی مهم تر از گذشته ایفا می کنند.

جوانان تنها در هنگام انتخابات عزیز نیستند

مصطفی سالاری استاندار بوشهر گفت: جوانان، فرصت و ثروت و سرمایه جامعه هستند و باید گفت که حرمت گذاشتن به شما ، حرمت گذاشتن به جامعه است. حضور شما باعث نشاط و پویایی است که امیدواریم بتوانید این پویایی و بالندگی را به جامعه نیز منتقل کنید و سبب پیشرفت آن شوید.جامعه امروز، جامعه پیچیده ای است و تنها با علم و معرفت است که می توان در آن پویایی ایجاد کرد. این امر نیز نیازمند حضور و مشارکت جوانان در اداره مسوولیت های کشورست. جوانان تنها در هنگام انتخابات عزیز نیستند و نظرشان باید در سازوکار های معین نیز وصول شود.

وی در ادامه به تبیین کلمه جمهوریت و اسلامیت نظام پرداخت و اظهار داشت: اسلامیت و جمهوریت دو اصل جدایی ناپذیر و مکمل همدیگر هستند و در نظام جمهوری اسلامی ایران اسلامیت مدافع و محافظ جمهوریت است و تبلور و مصادیق آن را در جاهای مختلفی می توان مشاهده کرد، اسلام ما با اسلام داعش و طالبان و القاعده و بوکوحرام تفاوت اساسی دارد و برداشت های انحرافی و خشونت گرایانه به اسلام خدشه وارد می کند.

وقتی دانشگاهها رکود داشته باشند جامعه نیز دچا رکود می شود

استاندار بوشهر با اشاره به ویژگی های فعالین دانشجویی گفت: آرمانخواهی یک حسن است و عیب نیست. آرمانها همان آرزوهایی هستند که شاید نتوانیم به همه آنها برسیم. در جامعه پیچیده امروز، تنوع نظرات یک فرصت است و در جمع شما نیز قطعا تشکل هایی با دید مختلف حضور دارند. ما شما دانشجویان را نبض جامعه می بینیم. باید گفت وقتی دانشگاهها رکود داشته باشند جامعه نیز دچا رکود می شود و این اصلا مناسب نیست.

سالاری به خشونت های تروریست ها در خاورمیانه اشاره کرد و افزود: اسلام دین رحمانت و عطوفت است و دارای اعتدال است. در جامعه مسلمان ما همیشه با خشونت گرایی مخالفت شده است. باید گفت که اسلامی که عطوفت و مهربانی دارد قطعا می تواند جامعه را به مسیر خوب بکشاند و رهبر معظم انقلاب نیز در پیامی به غرب از آنان خواسته که درباره دین اسلام تحقیق کنند.

وی گفت: کسانی که با نام اسلام حقوق ملت را ضایع می کنند، خشونت را ترویج می کنند و برای ثروت اندوزی، فرد دیگری را هدف قرار می دهند به هیچ وجه مورد تایید هیچ ایرانی نیست.

سالاری همچنین تاکید کرد: کم حوصلگی مسئولین در مقابل دانشجویان و وادار کردن آنها به اینکه همان بگویید که ما می گوییم و ییا همان بگویید که ما می خواهیم، این قطعا باعث رکود جامعه خواهد شد.

مصطفی سالاری درباره حمایت های مجموعه استانداری از دانشجویان بوشهر اظهار داشت: از همه فعالیت های اجتماعی و سیاسی دانشجویان بوشهر در چارچوب قوانین نهایت حمایت و همکاری را می کنیم و نیز از فعالیت های شما برای تبدیل دانش و علم به کسب و کار در قالب کارآفرینی برنامه ریزی می کنیم و در این مورد دکتر قیصری برنامه هایی داشته و دارند و صحبت هایی نیز با وی شده است که امیدواریم بتوانیم حمایت خوبی صورت بدهیم.

سالاری افزود: جوان ترین بخشدار، جوان ترین معاون سیاسی فرماندار، جوان ترین مدیر عامل آب و فاضلاب کشور و بسیاری از جوانترین های دیگر از افتخارات استان بوشهر است و همچنین حضور بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی و سیاسی و فرهنگی از برنامه های اصلی استانداری بوشهر بوده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه