ارائه آموزش از راه دور علوم پزشکی بیرجند به دانشجویان افغانستان

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، کاظم قائمی صبح یکشنبه در نخستین جلسه آموزش از راه دور بین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دانشگاه کاتب افغانستان اظهارکرد: در نخستین جلسه این نوع از آموزش موضوعات مرتبط با جراحی مغز و اعصاب تدریس می شود و پاسخگوی سوالات و مشکلات دانشجویان در این زمینه هستیم.

وی تصریح کرد: وجود۳۳۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و اشتراکات دینی، فرهنگی و مذهبی سبب شده که خراسان جنوبی مراودات نزدیکی با این کشور داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه این دانشگاه در سال ۶۴ با تصویب وزارت به عنوان مجتمع آموزشی کار خود را آغاز کرد، گفت: در سال ۷۲ نیز با توجه به موفقیت های دانشجویان در آزمون جامع علوم پایه به دانشگاه ارتقا یافت و بعد از آن نیز دانشجویان این دانشگاه پنج سال رتبه نخست در آموزن جامع علوم پایه را کسب کرده اند.

قائمی با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۸۰۳ دانشجو در ۳۵ کد رشته این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، بیان کرد: یک هزار و ۴۸۴ نفر از این دانشجویان در مقاطع کارشناسی پیوسته و ۲۰۱ نفر درکارشناسی ناپیوسته و ۹۷ نیز در مقاطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

وی اضافه کرد: این دانشگاه دارای ۹ دانشکده بوده که دانشکده پرستاری و مامایی، بهداشت، دندانپزکشی و پیراپزشکی از جمله آن ها هستند.

فعال بودن ۷۲۹ تخت بستری در هفت بیمارستان دولتی خراسان جنوبی

به گفته وی در حال حاضر ۱۲مرکز تحقیقاتی زیر نظر این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر برسلامت، مرکز تحقیقات هپاتیتف دیابت و پرستاری و مامایی از جمله این مراکز هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از فعال بودن ۷۲۹ تخت بستری در هفت بیمارستان دولتی خراسان جنوبی خبرداد و گفت: بیمارستان ولی عصر بیرجند با ۲۹۷ تخت فعال به عنوان مرکز درمانی این استان محسوب می شود.

قائمی اضافه کرد: همچنین بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند با ۶۵ سال قدمت و با ۱۶۱ تخت فعال به عنوان مرکز ترومای استان آماده خدمت رسانی به مردم است.

وی، سطح بالای کیفیت آموزشی، تشابهات فرهنگی و اقلیمی، نزدیکی به مبادی مرزی، گذشته درخشان دانشجویان افغان و محیط آرام و بی دغدغه برای تحصیل را از جمله ویژگی دانشگاه های استان برای پذیرش دانشجویان افغانی عنوان و اظهار امیدواری کرد: با ارتباط درمانی و فرهنگی با این کشور روابط خود را بیشتر از گذشه تحکیم کنیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه