ادامه گمانه زنی ها برای گزینه وزارت علوم - تامین جهیزیه از سوی یک دانشگاه!

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

ادامه گمانه زنی ها برای گزینه وزارت علوم - تامین جهیزیه از سوی یک دانشگاه! - تصویر 1

تخلفات گسترده غیردولتیها مخفی نماند

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، در هفته های گذشته، وزارت علوم اعلام کرده بود ظرفیت برخی موسسات غیردولتی را به علت تخلفات و رعایت نکردن مقررات آموزشی، صفر کرده است. بر همین اساس 6 موسسه غیردولتی از سال تحصیلی جدید اجازه پذیرش دانشجو ندارند.

گفته شده است این موسسات تخلفات گسترده ای داشته اند که جا به جا کردن نمرات دانشجویان بخشی از این تخلفات بوده است که با جریمه صفر شدن ظرفیت مجازات شده اند.

کمک عارف به وزارت علوم

بعد از آنکه نجفی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که بعد از بازگشت رئیس جمهور از نیویورک، تکلیف وزارت علوم مشخص می شود، عارف در جمع خبرنگاران بار دیگر اعلام کرد که گزینه این وزارتخانه نیست.

وی اما قول داد کمک می کند تا بهترین گزینه روی میز رئیس جمهور برای وزارت علوم قرار گیرد.

بی خبری علمی کاربردی و تغییر معاون

در هفته ای که گذشت، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی که همزمان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای هم هست، نشست خبری برگزار کرد تا خبرنگاران سئوالات خود را بپرسند. وی در این نشست خبری تنها به ارائه گزارشی کلی از وضعیت فعلی دانشگاه علمی کاربردی بسنده کرد . در این میان معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تغییر کرد و رجبعلی برزویی که پیش از این هم استعفا داد بود از این دانشگاه خداحافظی کرد و یداله مهرعلیزاده به جای وی وارد دانشگاه علمی کاربردی شد.

وزارت علوم برای دانشجویان حساب باز می کند

مدیریت فعلی در حوزه معاونت اداری مالی وزارت علوم بعد از آنکه وام یکصد میلیون تومانی خرید و ساخت مسکن را برای اعضای هیأت علمی دانشگاهها تامین کرد، با بانک سپه هم یک تفاهم نامه امضا کرد که بر اساس آن، دانشجویان می توانند در این بانک حساب داشته باشند.

همچنین درگاه پرداخت غیرحضوری بانک در سایت وزارتخانه برای ثبت نام دانشجویان طبق ضوابط و مقررات جاری بانک از دیگر مفاد این تفاهم نامه اعلام شده است.

فیلمش هم موجود است!

در هفته ای که گذشت، معاون آموزشی وزارت علوم که سعی می کند صرفاً در ملاقاتهای حضوری با خبرنگاران گفتگو کند، در مصاحبه ای به خبرگزاری مهر درباره افزایش شهریه ها تاکید کرد که باید این مسائل در دانشگاه آزاد پیگیری شود نه وزارت علوم! این در حالیست که وزارت علوم مصوبه افزایش 25 درصدی شهریه را به این دانشگاه ابلاغ کرده است.

در اظهار نظر جالب میلی منفرد، آورده شده که فیلم جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رئیس دانشگاه آزاد موجود و گویای همه چیز است؛ میلی منفرد توصیه کرد خبرنگاران آن فیلم را ببینند.

پرداخت 50 درصد شهریه در پیام نور

با آنکه در هفته های گذشته دانشجویان از شهریه زیاد دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری گله کرده اند اما این دانشگاه در هفته جاری اعلام کرد که دانشجویان کم توان مالی می توانند با پرداخت 50 درصد شهریه ثابت خود به کلاس درس بروند و تا پایان ترم مابقی شهریه را تسویه کنند.

این در حالیست که در ترمهای گذشته دانشجویان لازم بود شهریه ثابت را به طور کامل پرداخت کنند.

دانشگاه آزاد جهیزیه می دهد!

دانشگاه آزاد که این روزها صدای منتقدانش را بر سر افزایش شهریه بلند کرده است، دست به یک اقدام خداپسندانه زده و ستاد ازدواج تشکیل داده است. در این ستاد دانشگاه آزاد برای دانشجویان جهیزیه هایی در نظر می گیرد و در یک اقدام دیگر، طبق تفاهم نامه با پست بانک، وام ازدواج هم می دهد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه