اداره کشور به دست مدیران انقلابی و مومن است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت الله العظمی نوری همدانی؛

اداره کشور به دست مدیران انقلابی و مومن است

اداره کشور به دست مدیران انقلابی و مومن است

آیت الله العظمی نوری همدانی گفتند : انقلاب اسلامی در مردم تحول ایجاد کرد و باعث شد که امروز مدیران مومن و انقلابی کشور را اداره کنند. 
 
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی شهرستان قم، با اشاره به ایام ماه ذی الحجه گفتند: هشتم ذی الحجه مصادف با دو واقعه بسیار مهم است که اولین آن، آغاز سفر امام حسین(ع) ازمنا به سمت عراق بود.
 
ایشان افزودند: این حرکت امام حسین(ع) به سمت عراق بسیار مهم و پررمز و راز است و باید نسبت به این رویداد مهم تاریخی نگاهی ژرف تر داشته باشیم، زیرا این حرکت در نوع خود استثنایی است.
 
این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: یکی دیگر از وقایعی که امروز رقم خورده است، قیام حضرت مسلم بن عقیل در کوفه بود که این روز نیز بسیار روز  بزرگی در تاریخ اسلام و قیام تاریخی امام حسین(ع) است.
 
ایشان گفتند: باید به علت و اسباب این واقعه به درستی نگاه کرد و باید بدانیم که علت و فلسفه این اقدامات حضرات معصومین(ع)‌در هر یک از برهه های تاریخی چه بوده است که چنین تصمیمی اتخاذ شده است.
 
این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: امام راحل یکی از بزرگانی بود که در عصر ما این اسباب و علت ها را به خوبی دریافتند و با الهام از قیام امام حسین(ع)‌ توانستند حکومت شاهنشاهی در ایران را کنار زده و حکومت اسلامی را بر پا کنند.
 
ایشان گفتند: فراموش نمی کنیم که روزی در این کشور بیگانگان همه کاره بودند و همه آنها به ما به دید حقارت نگاه می کردند و همه مردم ما خودباختگی خود را در مقابل آنها برای خود ترسیم کردند.
 
این مرجع تقلید یادآورشدند: ایشان با این ملت کاری کردند که با همین نگاه عاشورایی توانست هشت سال در مقابل صدامی بجنگد که 35کشورجهان او را برای نابود کردن انقلاب و این کشور همراهی می کردند.
 
آیت الله العظمی نوری همدانی خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی در این مردم تحول ایجاد کرد و باعث شد که امروز مدیران مومن و انقلابی به جای مدیران مزدور و غربزده زمان شاه به کار بیایند و کشور را اداره کند.
 
 ایشان با اشاره به اهمیت شهر قم در نگاه اهل بیت(ع) گفتند: شهر قم حرم اهل ��یت(ع) است و باید بیش از این پیش به رفع مشکلات آن توجه داشت و باید هر روز بیشتر از پیش به دنبال رفع نیازهای مردم و مشکلات شهر کریمه اهل بیت(ع) باشیم، زیرا اینجا محل نشر معارف اهل بیت(ع) است.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه