آغاز اعتکاف دانشجویان علوم پزشکی ایران در مسجد دانشگاه

آغاز اعتکاف دانشجویان علوم پزشکی ایران در مسجد دانشگاه - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، همزمان با خجسته میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) مراسم معنوی اعتکاف در مسجد امام حسین علیه السلام دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور بیش از 250 نفر از دانشجویان (ویژه خواهران) آغاز شد.

در آغاز مراسم، دانشجویان معتکف با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه با ذکر فاتحه و خواندن دعای با آرمانهای این شهداء تجدید میثاق کردند. آیت الله قرهی در این مراسم با اشاره برکات معنوی مراسم اعتکاف خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: شما به ضیافت و میهمانی خدا دعوت شده اید و در همین راستا اولیای خدا تاکید می فرمایند که معتکف، معتکف نمی گردد مگر اینکه امضای حضرت حجت (عج) به پای اعتکاف او باشد.

آیت الله قرهی تأکید کرد: یکی از دلایل اعتکاف همیشه به یاد خدا بودن است و اگر عشق او را به خود درک کنیم به سمت خدا می رویم و در زمان گناه کردن از خودمان نفرت پیدا می کنیم و عبد خدا می شوم و اعتکاف یعنی بندگی و یعنی عبد خدا شدن و کسانی که وارد مراسم اعتکاف شده اند مستجاب الدعوه هستند و خواب معتکف عبادت می شود و خوابش الهی می شود.

مراسم معنوی اعتکاف به مدت ۳ روز از 23 تا 25 اردیبهشت در مسجد امام حسین علیه السلام دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه